Jdi na obsah Jdi na menu
 


O knize Prázdné místo + můj názor

14. 10. 2015

Krátký obsah:


Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje."Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás," říká o románu šéfredaktorka Martina Mašínová.

 

Můj názor: smiley

Knihu jsem četla a musím říct, že je to rozhodně jinčí kafé než jsem byla doposud od Rowlingové zvyklá. Ono je i nesmysl tuhle knihu srovnávat s Harrym, protože Harry je prostě Harry. Tohle je kniha pro dospělé a v mnohých pasážích se Rowlingová fakt odvázala. surpriselaugh
Byla jsem hrozně zvědavá jaká ta kniha bude, a ani mě moc nezklamala. Ano, byly tam pasáže u kterých jsem se nudila. Přesto mě to i tak vtáhlo do děje a do konce jsem nevěděla ani netušila (nebo tušila špatně laugh) jak to skončí. Tohle na Rowlingové miluju, vždycky mě něčím zaskočí/překvapí. 
Komu se líbí námět knihy (viz. popis výše) tak si ji rozhodně přečtěte! 
A jestli už ji někdo četl, může napsat do komentářů, jak se mu líbila. smiley

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář